Jak już wspomnieliśmy w części 1. artykułu, meble ogrodowe wykonane z metalu doskonale prezentują się wśród zieleni, są trwałe na działanie czynników zewnętrznych, a gdy stracą swoją pierwszą świeżość, można je odnowić we własnym zakresie. Właśnie renowacją metalowych mebli ogrodowych dziś się zajmujemy. W pierwszej części opisaliśmy fazę przygotowania powierzchni mebli do dalszych etapów. W tej części podpowiemy, jaką farbę wybrać i jak wykonać malowanie metalowych mebli ogrodowych.

Jaką wybrać farbę do renowacji mebli ogrodowych?

Metalowe meble stojące w zakątku naszego ogrodu, lub na tarasie muszą znieść wiele trudnych warunków. Wilgoć, deszcz, palące słońce, a gdy nie zabezpieczymy mebli przed sezonem zimowym, również mróz – wszystkie te czynniki muszą wytrzymać meble ogrodowe. Dlatego wybierając farbę do renowacji mebli ogrodowych, warto wybrać preparat, który stworzy warstwę ochronną na metalowej powierzchni. Świetnie w tej roli sprawdzi się farba poliwinylowa Anvi-Dach. Farba ta doskonale sprawdza się do powierzchni metalowych i aluminiowych. Specjalna formuła farby zawiera pigmenty antykorozyjne, zatem stosując Anvi-Dach chronisz metalową powierzchnię przed powstawaniem nowych ognisk rdzy i dalszym rozwojem już istniejących.

Wybór farby poliwinylowej jest też po prostu wygodny. Nie wymaga ona dodatkowego stosowania farby podkładowej. Co najważniejsze farba jest odporna na działanie czynników atmosferycznych – wilgoć, działanie promieni UV, a także na negatywny wpływ kwaśnych deszczy. Powłoka wykonana przy użyciu farby antykorozyjnej jest jednolita i matowa. Zaletą farby poliwinylowej Anvi-Dach jest to, że dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Możesz wybrać jeden ze 194 kolorów z palety RAL i przeprowadzić totalną metamorfozę metalowych mebli ogrodowych. Wybierz jeden z pięknych odcieni szarości, aby nawiązać do koloru klasycznej stali, albo spełnij swoją szaloną wizję i zdecyduj się na wyrazisty odcień różu, intensywną czerwień, lub soczystą zieleń!

Jakich narzędzi użyć do malowania mebli ogrodowych z metalu?

Farba poliwinylowa Anvi-Dach może być nakładana przy pomocy klasycznych narzędzi malarskich. Zanim przystąpisz do malowania, przygotuj miękki wałek welurowy i pędzle w różnych rozmiarach. Wałek będzie doskonały do malowania dużych powierzchni – np. blatów, siedzisk krzeseł. Miękki okrągły pędzel będzie idealny do malowania detali, oparć, czy nóżek wykonanych z cienkich prętów. Nie zapomnij o pomalowaniu mebli metalowych z każdej strony! Warto wykonać tę czynność bardzo precyzyjnie, aby powłoka z farby stanowiła pełną ochronę antykorozyjną. Jeżeli chcesz, aby kolor mebli ogrodowych był intensywny, możesz pomalować powierzchnię dwukrotnie – pamiętaj, żeby zachować odstęp 24 godzin pomiędzy jednym a drugim malowaniem.

Własnoręczna renowacja metalowych mebli ogrodowych nie jest trudna! A co najważniejsze daje mnóstwo satysfakcji. Teraz możesz po prostu cieszyć się efektami i odpoczywać na łonie natury!

Podobne wpisy