FARBY POLIURETANOWE

GR-POLI gruntoeamalia poliuretanowa

Charakterystyka

Gruntoemalia poliuretanowa GR-POLI jest wyrobem dwuskładnikowym, wysychającym na powietrzu, mogącym stanowić samodzielne zabezpieczenie podłoża, jak również być częścią systemu powłokowego.

Kup teraz na allegro

Składniki

SKŁADNIK I – GRUNTOEMALIA

Gruntoemalia stanowi zawiesinę pigmentów i wypełniaczy w roztworze spoiw organicznych w węglowodorach aromatycznych i alifatycznych z dodatkiem środków pomocniczych.

SKŁADNIK II – UT-POLI UTWARDZACZ

Utwardzacz jest roztworem alifatycznego poliizocyjanianu w rozpuszczalnikach organicznych. j. INFORMACJE O PRODUKCIE UT-POLI

SKŁADNIK I – 80% SKŁADNIK II – 20%

W celu utworzenia powłoki lakierowej epoksydowej składniki farby I i II miesza się w odpowiednich proporcjach objętościowych.

Bezpośrednio przed malowaniem (patrz przygotowanie farby).

Uzyskana w ten sposób gruntoemalia tworzy ochronną powłokę lakierową charakteryzującą się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, twardością i wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych, odpornością na działanie wody, mediów chemicznych oraz czynników atmosferycznych.

Do malowania powierzchni stalowych, żeliwnych, metalowych narażonych na czynniki korozyjne, eksploatowanych w środowisku przemysłowym, miejskim, nadmorskim i agresywnym chemicznie. Zalecana szczególnie do zabezpieczania antykorozyjnego elementów i urządzeń eksploatowanych w przemyśle chemicznym, hutniczym, górniczym, petrochemii oraz w budownictwie przemysłowym.

  • malowanie słupków odgradzających
  • malowanie konstrukcji
  • jachty i statki, maszyny rolnicze, urządzenia wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu, silosy, kontenery, hale stalowe, barierki, kładki i mosty itd.

Dostępne kolory:

Według kolorystyki RAL

Dostępne pojemności:

Opakowania: 1l – 12 szt. /
pozostałe pojemności już od 1szt.

Czas schnięcia: w temp. 20 ± 2 oC i przy wilgotności względnej powietrza 65±5%
stopień 1 – najwyżej 3 h
stopień 3 – najwyżej 8 h

Czas do nakładania kolejnej warstwy: w temp.20 ± 2 oC, co najmniej 24 h

Czas pełnego utwardzenia powłoki: w temp.20 ± 2 oC – 7 dni

Wydajność: Przy jednokrotnym malowaniu około 8 m2 z 1 lit

Powierzchnie metalowe przeznaczone do malowania powinny być oczyszczone mechanicznie z nalotów korozyjnych. Można to uzyskać w szczególności poprzez pneumatyczną obróbkę strumieniowo – ścierną na sucho, czyli poprzez tak zwane piaskowanie lub wykorzystując inne metody pozwalające na odpowiednie przygotowanie podłoża. Następnie z oczyszczonych powierzchni należy usunąć pył, kurz oraz zanieczyszczenia mechaniczne. Powierzchnie przygotowane do malowania powinny być odtłuszczone przy pomocy rozpuszczalników organicznych takich jak ksylen lub benzyna ekstrakcyjna. W przypadku renowacji starych powierzchni powłokęlakierową należy zmatowić np.: przez piaskowanie, usunąć odpryskii złuszczenia starej powłoki oraz usunąć inne zanieczyszczenia mogąceograniczyć przyczepność farby, po czym odpylić i odtłuścić.Przygotowanie powierzchni powinno umożliwić uzyskanie stopniaSA 21/2 określonego w normach PN-EN ISO 8504-1 orazPN-EN ISO 8504-2.

Emalię poliuretanową może być nakładana pędzlem, wałkiem, metodą natrysku pneumatycznego, bądź hydrodynamicznego. Zalecane jest dwukrotne malowanie przygotowanej powierzchni. Przy jednokrotnym malowaniu, bez rozcieńczania, uzyskuje się grubość warstwy na sucho powyżej 60 μm.

Przed użyciem każdy składnik dokładnie wymieszać i połączyć ze sobą w proporcji: 4 części objętościowe składnika I i 1 część objętościową składnika II. Następnie całość wymieszać i w razie potrzeby rozcieńczyć do wymaganej lepkości. Zaleca się pozostawić mieszaninę na ok. 15 min. w celu wstępnego przereagowania, po czym przystąpić do malowania. Jednorazowo przygotować taką ilość, która może być zużyta w ciągu 3 godzin. Po tym okresie wyrób gęstnieje i nie nadaje się do stosowania.

Gruntoemalia poliuretanowa GR-POLI sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach!

Wiele elementów stalowych, żeliwnych i metalowych narażonych jest na działanie negatywnych czynników, lub znajdują się w agresywnym chemicznie środowisku. Długotrwały kontakt takich powierzchni z wilgocią, wodą, wodą morką, czy substancjami chemicznymi, może mieć znaczący wpływ na stan techniczny urządzeń i konstrukcji. Pogarszający się stan techniczny metalowych elementów wiąże się najczęściej z wysokimi kosztami, które związane są nie tylko z naprawą uszkodzonego elementu, ale także z wyłączeniem danego elementu z użytkowania. W przypadku awarii maszyn oznacza to opóźnienia w realizacji zamówień, przerwę w produkcji lub opóźnienie realizacji zleconych prac, co może odbić się na sytuacji finansowej firmy, a także jej pozycji na rynku.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze zapobieganie takim awariom poprzez zabezpieczanie metalowych powierzchni przed niekorzystnymi czynnikami. W taki sposób unikniemy uszkodzeń powierzchni oraz powstawania ognisk korozji. Najlepszym preparatem do zabezpieczenia podłoży metalowych, stalowych lub żeliwnych jest gruntoemalia poliuretanowa GR-POLI od SiD Coating’s. Z myślą o elementach narażonych na ciągły kontakt ze szkodliwymi czynnikami stworzyliśmy innowacyjny preparat o szerokim zastosowaniu. Doskonale sprawdzi się w takich branżach, jak:

  • przemysł chemiczny,
  • hutnictwo,
  • górnictwo,
  • petrochemia,
  • budownictwo przemysłowe,
  • infrastruktura miejska,

Gruntoemalia poliuretanowa GR-POLI tworzy na danej powierzchni specjalną powłokę, która izoluje metalową powierzchnię od szkodliwych czynników. Taka ochrona sprawia, że zagrożone korozją elementy mają znacznie dłuższą żywotność i znacznie rzadziej ulegają awariom. Wybierz gruntoemalię poliuretanową od SiD Coating’s i nie martw się korozją!

Czym wyróżnia się gruntoemalia poliuretanowa GR-POLI? Zalety produktu.

Oferowana przez naszą firmę gruntoemalia poliuretanowa jest nowoczesnym preparatem o szerokim zastosowaniu. Można stosować go na dwa sposoby: jako samodzielną powłokę zabezpieczającą, lub jako jeden z elementów systemu powłok. Bardzo dobrze sprawdzi się do zabezpieczenia powierzchni metalowych, żeliwnych oraz stalowych. Produkt może być stosowany na powierzchniach, które mają na co dzień kontakt z wieloma szkodliwymi czynnikami. Nie tylko jest na te czynniki odporny i nie ulega zniszczeniu, ale także chroni zabezpieczoną powłokę przed ich działaniem.

Czym dokładnie jest gruntoemalia poliuretanowa? Jest to preparat dwuskładnikowy do samodzielnego przygotowania bezpośrednio przed stosowaniem. Aby uzyskać odpowiednią konsystencję, należy przygotować mieszaninę składającą się w 80% ze składnika I i 20% ze składnika II. Składnik I to gruntoemalia, które jest zawiesiną pigmentów, wypełniaczy i substancji pomocniczych. Składnikiem drugim jest utwardzacz (roztwór alifatyczny poliizocyjanianu w rozpuszczalnikach organicznych). W razie potrzeby można zastosować rozcieńczalnik do wyrobów poliuretanowych POLI-WIS.

Zaletą stosowania gruntoemalii poliuretanowej jest z pewnością łatwe przygotowanie preparatu. Produkt składa się z dwóch składników, które należy połączyć ze sobą w określonych proporcjach, aby uzyskać gruntoemalia gotową do zastosowania. Mieszanina jest gotowa do użycia już po 15 minutach od dokładnego połączenia się składników. Dużym plusem grutoemalii poliuretanowej GR-POLI jest jej doskonała przyczepność do podłoża i trwałość. Powierzchnia stworzona z GR-POLI jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, substancji chemicznych, wilgoci, a także odznacza się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Stosując gruntoemalię poliuretanową GR-POLI możesz mieć pewność, że zabezpieczona powierzchnia będzie bezpieczna przez długi czas – nawet w miejscach i środowiskach, w których jest to bardzo trudne do uzyskania.

Gruntoemalia poliuretanowa GR-POLI wysycha na powietrzu i nie wymaga dodatkowego wsparcia w procesie schnięcia. Wstępny etap wyschnięcia powierzchni uzyskujemy już po 3 godzinach, a suchość powierzchni 3 stopnia uzyskujemy po maksimum 8 godzinach (efekt taki uzyskujemy przy temperaturze powietrza około 20 stopni i wilgotności względnej powietrza 65±5%). Całkowite utwardzenie powierzchni i pełne właściwości preparatu uzyskiwane są po 7 dniach, jednak już wcześniej stanową zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi

Gruntoemalia poliuretanowa antykorozyjna – kolorystyka i dostępne pojemności

Przygotowaliśmy nasz produkt w wielu wariantach kolorystycznych – wybierz dowolny odcień z palety kolorów RAL. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz dopasować dokładnie kolor gruntoemalii do stosowanej powierzchni. Stosując odpowiedni kolor preparatu, możesz zachować identyfikację wizualną danego obiektu, czy oznakowanie zwiększające jego bezpieczeństwo, a także estetykę.

Gruntoemalia poliuretanowa dostępna jest w opakowaniach o różnej pojemności: 1 l, 5 l, 10 l, 20 l. Opakowania o pojemności 1 litra sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych 12 sztuk. Wybierz najlepszą pojemność i kolor gruntoemalii i stwórz niezawodną powłokę ochronną dla powierzchni metalowych, stalowych lub żeliwnych.

Jak stosuje się gruntoemalię poliuretanową?

Przed zastosowaniem gruntoemalii GR-POLI należy dokładnie oczyścić malowaną powierzchnię. Zwiększy to przyczepności i trwałość wykonanej powłoki. Po dokładnym oczyszczeniu z ognisk korozji, pyłów i zanieczyszczeń warto przetrzeć powierzchnię np. benzyną ekstrakcyjną.

Dowiedz się więcej o produktach SiD Coating’s i zapoznaj się z ofertą naszych wyjątkowych produktów. Poznaj także zalety emalii poliuretanowej, która może być stosowana wraz z gruntoemalią, jako system powłok.

Masz pytania dotyczące naszych produktów? Zapraszamy do składania zapytań ofertowych przez formularz kontaktowy, a także kontakt telefoniczny:

Telefon: + 48 32 748 30 32

Przykładowe wykorzystanie farby