FARBY ALKIDOWE

AL-CORR Podkład alkidowy

AL corr - AL-CORR Podkład alkidowy

Charakterystyka

Farba podkładowa AL-CORR alkidowa stanowi zawiesinę pigmentów i wypełniaczy w roztworze modyfikowanej żywicy alkidowej z dodatkiem środków pomocniczych oraz rozcieńczalników organicznych.

Kup teraz na allegro

Do gruntowania powierzchni stalowych, żeliwnych, metalowych narażonych na czynniki korozyjne. Zalecana szczególnie do zabezpieczania antykorozyjnego elementów i urządzeń eksploatowanych w przemyśle chemicznym, hutniczym, kolejowym, górniczym.

  • malowanie kontenerów
  • malowanie maszyn rolniczych
  • malowanie urządzeń, produkcyjnych
  • kosiarki, betoniarki

Dostępne kolory:

Czerwony tlenkowy

Szary

Czarny

Dostępne pojemności:

Bez nazwy 1 - AL-CORR Podkład alkidowy

Opakowania:  1l – 12 szt. /
pozostałe pojemności już od 1szt.

Czas schnięcia: w temp. 20 ± 2 oC i przy wilgotności względnej powietrza 65±5%stopień 1 – najwyżej 1 h stopień 3 – najwyżej 3 h

Czas do nakładania kolejnej warstwy: w temp.20 ± 2 oC, co najmniej 6 h

Czas pełnego utwardzenia powłoki: w temp.20 ± 2 oC – 3 doby

Wydajność: Przy jednokrotnym malowaniu 9 -12 m2 z 1 litra

Podłoże: powierzchnie metalowe przeznaczone do malowania powinny być oczyszczone mechanicznie z nalotów korozyjnych. Można to uzyskać
w szczególności poprzez pneumatyczną obróbkę strumieniowo – ścierną na sucho, czyli poprzez tak zwane piaskowanie lub wykorzystując inne metody pozwalające na odpowiednie przygotowanie podłoża. Następnie z oczyszczonych powierzchni należy usunąć pył, kurz oraz zanieczyszczenia mechaniczne. Powierzchnie przygotowane do malowania powinny być odtłuszczone w wyniku zastosowania rozpuszczalników organicznych. Do tego celu odpowiedni jest ksylen lub benzyna ekstrakcyjna. W przypadku renowacji starych powierzchni powłokę lakierową należy zmatowić np.: przez piaskowanie, usunąć odpryski i złuszczenia starej powłoki oraz usunąć inne zanieczyszczenia mogące ograniczyć przyczepność farby, po czym odpylić i odtłuścić. Przygotowanie powierzchni powinno umożliwić uzyskanie stopnia SA 21/2 określonego w normach PN-EN ISO 8504-1 oraz PN-EN ISO 8504-2.

AL-CORR może być nakładana pędzlem, wałkiem, metodą natrysku pneumatycznego, bądź hydrodynamicznego. Zalecane jest dwukrotne malowanie przygotowanej powierzchni farbą podkładową. Przy jednokrotnym malowaniu, bez rozcieńczania, uzyskuje się grubość warstwy na sucho około 60 – 80 mm.

Podkład alkidowy AL-CORR

W niektórych środowiskach metalowe powierzchnie są szczególnie narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Najczęstszym powodem uszkodzenia i osłabienia powierzchni metalu jest korozja. Powstaje ona najczęściej na skutek działania wilgoci lub innych czynników korozyjne. Do najbardziej zagrożonych korozją należą obiekty wykonane z żeliwa, stali, metalu. Ogniska korozji mogą być przyczyną awarii urządzeń, a także obniżać stabilność konstrukcji, co stanowi niebezpieczeństwo dla użytkowników. Jak zatem zminimalizować zagrożenie korozji i ochronić eksploatowane urządzenia oraz elementy konstrukcyjne przed niszczeniem? Skutecznym sposobem jest zastosowanie podkładu alkidowego, który tworzy trwałą warstwę zabezpieczającą.

Gdzie sprawdzi się podkład alkidowy Al-CORR?

AL-CORR to innowacyjny produkt od SiD Coating’s, który będzie Twoim niezawodnym wsparciem w walce z korozją. Oferowany przez nas podkład alkidowy ma szerokie zastosowanie, sprawdzi się wszędzie tak, gdzie metalowym powierzchniom zagraża korozja. Podkład alkidowy może być stosowany nawet w bardzo trudnych warunkach. Stanowi doskonałą warstwę podkładową, która przygotowuje metalową powierzchnię do pokrycia jej farbą powierzchniową. Podkład alkidowy może być stosowany zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz. Farba podkładowa AL-CORR sprawdzi się w:

  • przemyśle hutniczym
  • przemyśle górniczym
  • przemyśle rolniczym
  • przemyśle kolejowym
  • przemyśle chemicznym
  • warsztatach

Podkład alkidowy zalecany jest do zabezpieczania kontenerów, a także zbiorników metalowych. Świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przed korozją w przypadku elementów konstrukcyjnych wykonanych ze stali, balustrad, mostów, barierek, ogrodzeń, bram i innych. AL-CORR to niezwykle skuteczny środek, który zabezpieczy przed korozją urządzenia produkcyjne, a także maszyny rolnicze. Polecamy także stosowanie farby podkładowej do zabezpieczenia maszyn rolniczych, kosiarek, a także maszyn używanych na terenie budowy.

Jak działa farba podkładowa alkidowa AL-CORR?

Podkład alkidowy dostępny w ofercie SiD Coating’s jest zawiesiną pigmentów oraz wypełniaczy w roztworze żywicy alkidowej, wraz z substancjami pomocniczymi i rozcieńczalnikami organicznymi. Farba podkładowa charakteryzuje się wysoką przyczepnością do podłoża i odpornością na działanie czynników atmosferycznych, a także zmiany temperatur. Produkt tworzy trwałą warstwę, która w skuteczny sposób chroni powierzchnię przed czynnikami korozyjnymi. To znacznie wydłuża żywotność metalowych elementów i części maszyn, a co za tym idzie, minimalizuje ryzyko awarii i ponoszonych w związku z tym dodatkowych kosztów.

Jak stosuje się podkład alkidowy AL-CORR?

Jedną z zalet farby podkładowej AL-CORR jest jej łatwa aplikacja i bardzo krótki czas schnięcia. Malowana powierzchnia jest sucha już po trzech godzinach. Pełny czas utwardzenia powłoki wynosi 3 doby. Do aplikacji farby alkidowej podkładowej można wykorzystać różne narzędzia: przy pomocy wałka, pędzla, przy pomocy natrysku hydrodynamicznego lub pneumatycznego. Zaleca się zastosowanie dwóch warstw podkładu alkidowego, dla uzyskania pełnej ochrony danej powierzchni. Pomiędzy nakładaniem warstw należy zachować co najmniej 6 godzin odstępu.

Przed zastosowaniem podkładu alkaidowego należy odpowiednio przygotować wybraną powierzchnię, aby zwiększyć przyczepność powłoki i zapobiec dalszemu rozwojowi korozji. Najlepszą metodą na pozbycie się nalotów korozyjnych jest zastosowanie piaskowania. Następnie należy dokładnie oczyścić powierzchnię z kurzu i pyłu, a także odtłuścić – do tego celu doskonale sprawdzi się preparat odtłuszczający Anvi-Clean, lub benzyna ekstrakcyjna. Jeżeli chcesz zastosować podkład alkidowy na powierzchnię, która była już wcześniej malowana, wówczas należy wcześniej usunąć starą powłokę farby lub lakieru, dokładnie ją oczyścić, wyrównać, a następnie oczyścić. Takie przygotowanie zwiększa przyczepność i trwałość powłoki wykonanej z podkładu AL-CORR.

Przed użyciem podkładu alkidowego należy go bardzo dokładnie wymieszać. Jeżeli istnieje taka potrzeba, można rozcieńczyć AL-CORR przy użyciu specjalnego rozcieńczalnika, przeznaczonego do produktów alkidowych, który również dostępny jest w naszej ofercie (ten sam rozcieńczalnik może być użyty do mycia aparatury po malowaniu).

Chroń metalowe powierzchnie przed korozją razem z podkładem alkidowym AL-CORR!

Farba podkładowa alkidowa dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, czerwonym i szarym. Z myślą o potrzebach naszych klientów przygotowaliśmy podkład AL-CORR w różnych pojemnościach opakowań: 1 l, 5 l, 10 l, 20 l. Poza opakowaniem litrowym, pozostałe dostępne są już od jednej sztuki. Nasz produkt odznacza się dużą wydajnością, więc zabezpieczysz skutecznie metalowe powierzchnie i elementy, nie ponosząc wysokich kosztów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat farby podkładowej alkidowej, a także innych produktów alkidowych z bogatej oferty SiD Coating’s? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami – udzielimy wszelkich informacji i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszych produktów.

Telefon: + 48 32 748 30 32

e-mail: biuro@sidcoatings.pl

Przykładowe wykorzystanie farby