biuro@sidcoatings.pl
+ 48 32 748 30 32

ANVI-DACH farba poliwinylowa

SiD Coating's > Farby na dachy i ogrodzenia > ANVI-DACH farba poliwinylowa

Charakterystyka

Farba poliwinylowa ANVI-DACH jest to zawiesina pigmentów i wypełniaczy w roztworze żywicy poliwinylowej w rozpuszczalniku organicznym z dodatkiem plastyfikatorów i środków pomocniczych. Zawiera aktywne pigmenty antykorozyjne. Farba tworzy powłokę gładką, matową, o dobrej przyczepności do podłoża, odporną na wilgoć oraz środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne. Dobrze chroni podłoże przed działaniem czynników atmosferycznych, w tym kwaśnym deszczem. MALUJ BEZ GRUNTOWANIA

Zastosowanie: Farba przeznaczona jest do malowania powierzchni stalowych ocynkowanych, stalowych fosforanowanych, aluminiowych stanowiąc jednocześnie podkład antykorozyjny jak również farbę nawierzchniową. Nadaje się także do renowacji starych powłok, zarówno na blachach ocynkowanych, jak i powlekanych metodami przemysłowymi. Zalecana jest szczególnie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń, elementów maszyn i urządzeń, konstrukcji wykonanych ze stali ocynkowanej.

  • malowanie dachów
  • malowanie ogrodzeń
  • elementy ocynkowane
  • malowanie hal produkcyjnych

Dostępne kolory

według kolorystyki RAL
wg uzgodnień z Klientem

Dostępne Pojemności

Opakowania: 1l – 12 szt. /
pozostałe pojemności już od 1szt.

 

Znajdź swój wymarzony kolor.

*wyświetlany kolor uzależniony jest od parametrów monitora.

Czas schnięcia: w temp. 20 ± 2 oC i przy wilgotności względnej powietrza 65±5% stopień 1 – najwyżej 3 h stopień 3 – najwyżej 8 h

Czas do nakładania kolejnej warstwy: w temp.20 ± 2 oC, co najmniej 24 h

Czas pełnego utwardzenia powłoki: w temp.20 ± 2 oC – 3 doby

Wydajność: wydajność teoretyczna wynosi około 8 m2 z 1 litra farby przy grubości suchej powłoki powyżej 60 μm

Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być równa, czysta, odtłuszczona i sucha. Z podłoża należy bezwzględnie usunąć zanieczyszczenia i produkty korozji oraz odtłuścić za pomocą wody z dodatkiem łagodnych środków myjących, po czym dokładnie osuszyć. Powierzchnie stalowe, aluminiowe przeszlifować papierem ściernym lub szczotkami drucianymi, przemyć rozpuszczalnikiem do wyrobów chlorokauczukowych i poliwinylowych, a następnie osuszyć. W przypadku renowacji starych powierzchni powłokę lakierową należy zmatowić, usunąć odpryski i złuszczenia starej powłoki oraz usunąć inne zanieczyszczenia mogące ograniczyć przyczepność farby, po czym odpylić i odtłuścić.

Farba poliwinylowa na powierzchnie ocynkowane może być nakładana pędzlem, wałkiem, metodą natrysku hydrodynamicznym.

Natrysk hydrodynamiczny:
średnica dyszy 0,28 – 0,38
ciśnienie na dyszy 3 -12 MPa

UWAGA

Nie malować w czasie deszczu i mgły oraz przed burzą. Malować w słoneczne dni, jednak należy unikać malowania powierzchni nagrzanych do nadmiernie wysokich temperatur, np. podczas intensywnych letnich upałów. W takich warunkach, zawarty w farbie rozcieńczalnik szybko odparowuje, pogarszając zdolność farby do rozlewania się po malowanej powierzchni, co może być przyczyną powstawania wad powłoki, negatywnie wpływających na jej trwałość i efekt dekoracyjny. Zaleca się malować pędzlem z miękkim włosiem i unikać wielokrotnego pociągania pędzlem w jednym miejscu, co może prowadzić do rozmiękczania poprzedniej warstwy farby.

Przykładowe wykorzystanie farby