biuro@sidcoatings.pl
+ 48 512 507 973

ANVI-DACH farba poliwinylowa

SiD Coating's > Farby na dachy i ogrodzenia > ANVI-DACH farba poliwinylowa

Charakterystyka

Farba poliwinylowa ANVI-DACH jest to zawiesina pigmentów i wypełniaczy w roztworze żywicy poliwinylowej w rozpuszczalniku organicznym z dodatkiem plastyfikatorów i środków pomocniczych. Zawiera aktywne pigmenty antykorozyjne. Farba tworzy powłokę gładką, matową, o dobrej przyczepności do podłoża, odporną na wilgoć oraz środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne. Dobrze chroni podłoże przed działaniem czynników atmosferycznych, w tym kwaśnym deszczem. MALUJ BEZ GRUNTOWANIA

Zastosowanie: Farba przeznaczona jest do malowania powierzchni stalowych ocynkowanych, stalowych fosforanowanych, aluminiowych stanowiąc jednocześnie podkład antykorozyjny jak również farbę nawierzchniową. Nadaje się także do renowacji starych powłok, zarówno na blachach ocynkowanych, jak i powlekanych metodami przemysłowymi. Zalecana jest szczególnie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń, elementów maszyn i urządzeń, konstrukcji wykonanych ze stali ocynkowanej.

  • malowanie dachów
  • malowanie ogrodzeń
  • elementy ocynkowane
  • malowanie hal produkcyjnych

Dostępne kolory

według kolorystyki RAL
wg uzgodnień z Klientem

Dostępne Pojemności

Opakowania: 1l – 12 szt. /
pozostałe pojemności już od 1szt.

 

Znajdź swój wymarzony kolor.

*wyświetlany kolor uzależniony jest od parametrów monitora.

Czas schnięcia: w temp. 20 ± 2 oC i przy wilgotności względnej powietrza 65±5% stopień 1 – najwyżej 3 h stopień 3 – najwyżej 8 h

Czas do nakładania kolejnej warstwy: w temp.20 ± 2 oC, co najmniej 24 h

Czas pełnego utwardzenia powłoki: w temp.20 ± 2 oC – 3 doby

Wydajność: wydajność teoretyczna wynosi około 8 m2 z 1 litra farby przy grubości suchej powłoki powyżej 60 μm

Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być równa, czysta, odtłuszczona i sucha. Z podłoża należy bezwzględnie usunąć zanieczyszczenia i produkty korozji oraz odtłuścić za pomocą wody z dodatkiem łagodnych środków myjących, po czym dokładnie osuszyć. Powierzchnie stalowe, aluminiowe przeszlifować papierem ściernym lub szczotkami drucianymi, przemyć rozpuszczalnikiem do wyrobów chlorokauczukowych i poliwinylowych, a następnie osuszyć. W przypadku renowacji starych powierzchni powłokę lakierową należy zmatowić, usunąć odpryski i złuszczenia starej powłoki oraz usunąć inne zanieczyszczenia mogące ograniczyć przyczepność farby, po czym odpylić i odtłuścić.

Farba poliwinylowa na powierzchnie ocynkowane może być nakładana pędzlem, wałkiem, metodą natrysku hydrodynamicznym.

Natrysk hydrodynamiczny:
średnica dyszy 0,28 – 0,38
ciśnienie na dyszy 3 -12 MPa

UWAGA

Nie malować w czasie deszczu i mgły oraz przed burzą. Malować w słoneczne dni, jednak należy unikać malowania powierzchni nagrzanych do nadmiernie wysokich temperatur, np. podczas intensywnych letnich upałów. W takich warunkach, zawarty w farbie rozcieńczalnik szybko odparowuje, pogarszając zdolność farby do rozlewania się po malowanej powierzchni, co może być przyczyną powstawania wad powłoki, negatywnie wpływających na jej trwałość i efekt dekoracyjny. Zaleca się malować pędzlem z miękkim włosiem i unikać wielokrotnego pociągania pędzlem w jednym miejscu, co może prowadzić do rozmiękczania poprzedniej warstwy farby.

Anvi Dach farba poliwinylowa  – dlaczego warto?

Wysokiej jakości farba poliwinylowa to doskonały sposób na konserwację oraz udekorowanie powierzchni stalowych, oraz aluminiowych. Blachy cynkowane lub fosforowane mogą być szybko odświeżone poprzez warstwę świeżej farby, podnosząc nie tylko jej walory estetyczne, ale i trwałość. Jest to świetne zabezpieczenie przed rdzą nawet w trudnych warunkach – aktywne substancje antykorozyjne dobrze zabezpieczają metal przed negatywnym wpływem reakcji chemicznych stymulowanych przez otoczenie. Produkt ten chroni nawet przed kwaśnymi deszczami!

Anvi Dach farba poliwinylowa wyróżnia się wysoką wydajnością oraz wyjątkowo atrakcyjną, przystępną ceną. Jest to dobry wybór przy renowacjach na każdą skalę, doskonale sprawdzając się w odświeżaniu blaszanych dachów, ogrodzeń i różnych elementów blaszanych. Dużą zaletą tego produktu jest komfort i szybkość w jego stosowaniu – nie potrzeba tu dodatkowego gruntowania, a farbę tę można bez obaw nakładać również na stare powłoki.

Dlaczego Anvi Dach farba poliwinylowa to dobry wybór?

Oczekując pięknych, długo utrzymujących się efektów, warto sięgnąć po profesjonalne rozwiązania. Dostępna w naszej ofercie farba poliwinylowa usatysfakcjonuje nawet fachowców, ponieważ jest to produkt wysokiej klasy, świetnie spisujący się w każdych warunkach. Decydując się na zakupy w sklepie Sidcoatings.pl, można skorzystać z szerokiego wyboru wariantów kolorystycznych. Jest to proste rozwiązanie na wiele problemów, dlatego warto z niego skorzystać i w przystępny sposób odświeżyć metalowe elementy w swoim otoczeniu. Anvi Dach farba poliwinylowa świetnie sprawdzi się nawet w przypadku elementów maszyn, spełniając profesjonalne standardy jakości. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania farbę tę można zakupić w puszkach o różnej pojemności, od 1 do 20 litrów.

Jak obchodzić się z farbami poliwinylowymi?

Zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny jest niezwykle istotne podczas obchodzenia się z każdym produktem. Anvi Dach farba poliwinylowa jest bardzo wydajna i skuteczna, jednak stosując ją, należy podążać za zaleceniami producenta, aby mieć pewność, że uzyskany efekt będzie satysfakcjonujący. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie powierzchni pod malowanie – nie może być ona wilgotna, zatłuszczona, brudna lub nierówna, gdyż wtedy farba poliwinylowa nie będzie w stanie właściwie jej pokryć. Jest to szczególnie istotne w przypadku renowacji starych elementów, na których często znaleźć można odpryski i podobne mankamenty. Farbę tę nakładać można zarówno przy pomocy wałka, pędzla, jak i natrysku hydrodynamicznego.

Aby poznać pełną specyfikację tego produktu, zachęcamy do zapoznania się z kartą charakterystyki – tam odszukać można dokładne informacje dotyczące kwestii takich jak palność, lepkość, rozpuszczalność czy precyzyjny skład chemiczny. Anvi Dach farba poliwinylowa to bardzo dobry, sprawdzony wybór, którego wysoka jakość zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów – serdecznie zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty i dokonania zakupu!

Przykładowe wykorzystanie farby