FARBY POLIURETANOWE

UT-POLI utwardzacz poliuretanowy

up gp - UT-POLI utwardzacz poliuretanowy

Charakterystyka

Utwardzacz izocyjanianowy alifatyczny do wyrobów poliuretanowych jest roztworem alifatycznego poliizocyjanianu w octanie butylu i lub w ksylenie.

Kup teraz na allegro

Utwardzacz stosuje się łącznie ze składnikiem I – farbą poliuretanową, produkcji „SiD Coating’s”. W celu utworzenia powłoki lakierowej poliuretanowej składniki emalii I i II miesza się w odpowiednich proporcjach objętościowych

Składnik I – 80%  Składnik II – 20% bezpośrednio przed malowaniem.

Dostępne pojemności:

Bez nazwy 1 - UT-POLI utwardzacz poliuretanowy

wygląd: klarowna, jednorodna ciecz, bez zanieczyszczeń mechanicznych

obecność wody: brak

gęstość w 20 ± 2 C, nie więcej niż, [g/cm3]: 1,1

lepkość mierzona kubkiem Forda (Ø = 6 mm), temp.25C, [s]: 10-30

temperatura zapłonu, [C], co najmniej: 29

okres gwarancji od daty produkcji, [ miesięcy]: 6

Do wyrobów poliuretanowych produkcji SiD Coating’s Rozcieńczalnik do mycia aparatury.

Utwardzacz izocyjanianowy do farby poliuretanowej UT-POLI

W przypadku tworzenia trwałych powłok poliuretanowych konieczne jest zastosowanie produktów najwyższej jakości. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz zarówno emalię poliuretanową POLI-TOP, jak i kompatybilny z farbami poliuretanowymi utwardzacz. Do utwardzacza izocyjanianowego stosujemy rozcieńczalnik do wyrobów poliuretanowych do oczyszczania aparatury z resztek farby po wykonanej pracy. Wybierając utwardzacz do farb poliuretanowych UT-POLI możesz mieć pewność, że otrzymasz preparat najwyższej jakości, spełniający niezbędne normy.

Utwardzacz poliuretanowy do systemów powłok ochronnych

W przypadku elementów konstrukcyjnych, łodzi, konstrukcji stalowych, maszyn, pojazdów, czy zbiorników różnego przeznaczenia konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie ich przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, które mogą być przyczyną uszkodzeń mechanicznych, intensywniejszej eksploatacji, a także powstawania ognisk korozji. Szczególnej ochrony i uwagi wymagają wszelkie metalowe i stalowe elementy znajdujące się w agresywnym środowisku, środowisku nadmorskim, a także w bardzo wysokich temperaturach (np. w hutnictwie).

Powłoka ochronna wykonana z emalii i utwardzacza poliuretanowego ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być wykorzystywana do zabezpieczenia stalowych i stalowych elementów przed działaniem korozji, co znacznie zwiększy trwałość tych elementów. Tak wykonana warstwa ochronna jest także doskonałym zabezpieczeniem przed zarysowaniami, otarciami, czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Jakie zastosowanie ma utwardzacz poliuretanowy UT-POLI?

Utwardzacz do farb poliuretanowych UT-POLI jest jednym ze składników powłoki poliuretanowej o uniwersalnym zastosowaniu. Jest to roztwór alifatyczny do produktów poliuretanowych. Wykonujemy mieszaninę o odpowiednich proporcjach: 80% składnika I czyli POLI-TOP nawierzchni poliuretanowej oraz 20% składnika II – w tym przypadku utwardzacza poliuretanowego UT-POLI. Zalecane jest przygotowanie takiej ilości mieszaniny, jaką zużyjemy podczas malowania. Składniki mieszamy ze sobą bezpośrednio przed malowaniem.

Jako rozcieńczalnik do UT-POLI stosuje się rozcieńczalnik, który przeznaczony jest do użytkowania wraz z produktami poliuretanowymi. Zaleca się przechowywanie preparatu w zakresie temperatur od 5 do 30°C, z dala od źródeł ciepła, w miejscu osłoniętym przed opadami atmosferycznymi. W naszej ofercie dostępne są utwardzacze poliuretanowe w opakowaniach o pojemności: 1l, 5l, 10l i 20l.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat utwardzacza do farby poliuretanowych? Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści z chęcią przybliżą szczegóły oferty SiD Coating’s.