biuro@sidcoatings.pl
+ 48 32 748 30 32

ANVI-ALUCYNK Zimny Cynk

SiD Coating's > Zimny Cynk > ANVI-ALUCYNK Zimny Cynk

OPIS PRODUKTU

System do cynkowania na zimno ZIMNY CYNK ANVI-ALUCYNK 720. Jednoskładnikowa, gotowa do użycia powłoka (o właściwościach farby), która zawiera 85% zmikronizowanego mikro i nano cynku oraz 5% płatków aluminium w suchej powłoce (o najwyższej czystości -99,995 %) i w żywicy akrylowej. Zapewnia ochronę katodową i barierową dla metali żelaznych. System ZIMNY CYNK ANVI-ALUCYNK 720 jest alternatywą dla cynkowania ogniowego lub metalizacji natryskowej cynkiem na gorąco -posiada porównywalne właściwości ochronne. ZIMNY CYNK ANVI-ALUCYNK 720 może występować jako system samodzielny (w środowisku do C4) lub w systemie duplex –z wieloma farbami nawierzchniowymi (w środowisku do C5 I/M). Także jako doskonały system uzupełniający lub naprawczy cynkowania ogniowego, metalizacji natryskowej cynkiem na gorąco i wcześniejszych powłok z ZIMNY CYNK ANVI-ALUCYNK 720, jak również jako system ochrony kotew, prętów zbrojeniowych i innej stali w betonie i budowlach hydrotechnicznych.

Stosowany w szczególności do ochrony i naprawy uszkodzonych elementów ocynkowanych, miejsc zgrzewanych i spawanych oraz ciętych ze względu na kolor zbliżony do koloru powierzchni ocynkowanych ogniowo.

Zastosowanie: Doskonały środek do zabezpieczenia przed korozją oraz naprawy uszkodzonych powłok cynkowych na powierzchni elementów metalowych i stalowych. Anvi-ALUCYNK 720 jest szybko schnącym środkiem stanowiącym doskonałe zabezpieczenie przed korozją, elementów nadwozia i podwozia oraz wszelkiego rodzaju układów rurowych. Ze względu duża odporność antykorozyjna może stanowić samodzielną powłokę.

Umożliwia długotrwałą ochronę antykorozyjną elementów metalowych i stalowych. Zgodnie z normą ISO 12944 nie wykazuje żadnych zmian korozyjnych i destrukcyjnych po 720 godzinach narażania w komorze solnej wg PN-ISO 7253:2000. Przewodzi prąd elektryczny, pozwalając na spawanie pokrytych powierzchni. Posiada doskonałą przyczepność i elastyczność. Odporny na temperatury do 120⁰C. Odporny na wodę. Po wyschnięciu może być lakierowany. Zawartość cynku w suchej masie wynosi 90%. Kolor: Szary.

Powierzchnię, na którą nanoszona będzie powłoka cynkowa, należy oczyścić i odtłuścić z rdzy, smarów, brudu, tłuszczu itp. Do odtłuszczenia proponuje się użyć środka Anvi-Clean, a następnie osuszyć. Produkt w puszce: Przed użyciem mocno wymieszać farbę w puszce. Następnie nakładać pędzlem, wałkiem lub agregatem malarskim dokładnie pokrywając powierzchnię. Produkt w sprayu: Przed użyciem wstrząsnąć mocno pojemnik przez 2-3 minuty, tak aby kulka mieszająca poruszała się swobodnie. Następnie rozpylać z odległości 15-20 cm dokładnie pokrywając powierzchnię. Po 20-30 minutach warstwa jest odporna na dotyk. Optymalna temperatura użycia 18-22⁰C. Całkowity czas schnięcia 24 godziny. Szczegółowe zalecenia dotyczące sposobu użycia znajdują się w karcie technicznej produktu.

Przykładowe wykorzystanie farby