FARBY EPOKSYDOWE

EP-CORR podkład epoksydowy

Charakterystyka

Farba EP-CORR jest wyrobem dwuskładnikowym, wysychającym na powietrzu, mogącym stanowić samodzielne zabezpieczenie podłoża, jak również być częścią systemu powłokowego.

Kup teraz na allegro

Składniki

SKŁADNIK I – FARBA

Farba stanowi zawiesinę pigmentów i wypełniaczy w roztworze żywic epoksydowych w węglowodorach aromatycznych i alifatycznych z dodatkiem środków pomocniczych oraz pigmentów płatkowych.

SKŁADNIK II – UT-EP UTWARDZACZ

Utwardzacz poliaminoamidowy, niskoreaktywny, stosowany do utwardzania żywic epoksydowych w temperaturze pokojowej. INFORMACJE O PRODUKCIE UT-EP

SKŁADNIK I – 4 CZĘŚCI SKŁADNIK II – 1 CZĘŚĆ

W celu utworzenia powłoki lakierowej epoksydowej składniki farby I i II miesza się w odpowiednich proporcjach objętościowych.

Farba stanowi zawiesinę pigmentów i wypełniaczy w roztworze żywic epoksydowych w węglowodorach aromatycznych i alifatycznych z dodatkiem środków pomocniczych oraz pigmentów płatkowych.

Do gruntowania powierzchni stalowych, żeliwnych, metalowych narażonych na czynniki korozyjne oraz powierzchni betonowych, eksploatowanych w środowisku przemysłowym, miejskim, nadmorskim i agresywnym chemicznie. Zalecana szczególnie do zabezpieczania antykorozyjnego elementów i urządzeń eksploatowanych w przemyśle chemicznym, hutniczym, górniczym, petrochemii oraz w budownictwie przemysłowym jak również w obiektach użyteczności publicznej.

  • malowanie zbiorników
  • malowanie schodów metalowych
  • malowanie samochodów
  • malowanie słupków odgradzających
  • malowanie konstrukcji
  • jachty i statki, maszyny rolnicze, urządzenia wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu, silosy, kontenery, hale stalowe, barierki, kładki i mosty itd.

Dostępne kolory:

Według kolorystki RAL

Dostępne pojemności:

Opakowania: 1l – 12 szt. /
pozostałe pojemności już od 1szt.

Czas schnięcia: w temp. 20 ± 2 oC i przy wilgotności względnej powietrza 65±5%
stopień 1 – najwyżej 4 h
stopień 3 – najwyżej 14 h

Czas do nakładania kolejnej warstwy: w temp.20 ± 2 oC, co najmniej 24 h

Czas pełnego utwardzenia powłoki: w temp.20 ± 2 oC – 7 dni

Wydajność: Przy jednokrotnym malowaniu około 8 m2 z 1 litra

Powierzchnie metalowe przeznaczone do malowania powinny być oczyszczone mechanicznie z nalotów korozyjnych. Można to uzyskać w szczególności poprzez pneumatyczną obróbkę strumieniowo – ścierną na sucho, czyli poprzez tak zwane piaskowanie lub wykorzystując inne metody pozwalające na odpowiednie przygotowanie podłoża. Następnie z oczyszczonych powierzchni należy usunąć pył, kurz oraz zanieczyszczenia mechaniczne. Powierzchnie przygotowane do malowania powinny być odtłuszczone przy pomocy rozpuszczalników organicznych takich jak ksylen lub benzyna ekstrakcyjna. W przypadku renowacji starych powierzchni powłokę lakierową należy zmatowić np.: przez piaskowanie, usunąć odpryski i złuszczenia starej powłoki oraz usunąć inne zanieczyszczenia mogące ograniczyć przyczepność farby, po czym odpylić i odtłuścić. Przygotowanie powierzchni powinno umożliwić uzyskanie stopnia SA 21/2 określonego w normach PN-EN ISO 8504-1 oraz PN-EN ISO 8504-2.
Beton powinien być czysty, suchy (max. 4% wilgotności), po minimum 28 dniach sezonowania.

Farba epoksydowa może być nakładany pędzlem lub metodą natrysku hydrodynamicznego. Zalecane jest dwukrotne malowanie przygotowanej powierzchni farbą podkładową. Przy jednokrotnym malowaniu, bez rozcieńczania, uzyskuje się grubość warstwy na sucho minimum 80 μm.

Przed użyciem każdy składnik dokładnie wymieszać i połączyć ze sobą w proporcji: 4 części objętościowe składnika I i 1 część objętościową składnika II. Następnie całość wymieszać i w razie potrzeby rozcieńczyć do wymaganej lepkości. Zaleca się pozostawić mieszaninę na ok. 15 min. w celu wstępnego przereagowania, po czym przystąpić do malowania. Jednorazowo przygotować taką ilość farby, która może być zużyta w ciągu 3 godzin. Po tym okresie farba gęstnieje i nie nadaje się do stosowania.

Dlaczego warto wybrać podkład epoksydowy EP-CORR?

W przestrzeni miejskiej, a także w przypadku obiektów przemysłowych często spotykamy się z elementami konstrukcyjnymi wykonanymi ze stali, metalu lub żeliwa. Aby spełniały one swoją rolę i mogły być bezpiecznie użytkowane, należy zadbać o ich dobry stan techniczny. Głównym zagrożeniem konstrukcji stalowych i metalowych jest korozja. Doskonale wiemy, jakie szkody może spowodować i jakie straty finansowe mogą być jej skutkiem. Niszczenie konstrukcji budynków wymaga ich naprawy, co często wiąże się z koniecznością wyłączenia danego obiektu z użytku. To znów jest przyczyną utrudnień komunikacyjnych, opóźnień w produkcji, przerw w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa co powoduje realne straty finansowe. Korozja bywa także poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i użytkowników budynków lub konstrukcji. Zamiast liczyć straty spowodowane korozją, lepiej jej zapobiegać i zastosować odpowiedni preparat antykorozyjny. Nie ryzykuj niepewnych rozwiązań i wybierz skuteczny podkład epoksydowy EP-CORR.

Podkłady epoksydowe dwuskładnikowe

Podkład epoksydowy EP-CORR może być stosowany jako samodzielne podłoże. Można ją także zastosować jako jedną z warstw systemu powłok — wówczas pełni rolę epoksydowej farby podkładowej. Największą zaletą podkładu epoksydowego EP-CORR jest duża trwałość wykonanych nią powłok. Oferowany podkład epoksydowy ma formę zawiesiny pigmentów oraz wypełniaczy w roztworze żywicy epoksydowej, w węglowodorach aromatycznych i alifatycznych z dodatkiem substancji pomocniczych. Podkład epoksydowy powstaje dzięki połączeniu dwóch składników w odpowiednich proporcjach: 4 części składnika I i 1 część składnika II. Składnik I podkładu epoksydowego to zawiesina pigmentów oraz wypełniaczy w roztworze żywic epoksydowych. Składnik II podkładu epoksydowego stanowi utwardzacz polimerowy, który służy do utwardzania powłok z żywic epoksydowych w temperaturze pokojowej. Podkłady epoksydowe EP-CORR odznaczają się krótkim czasem schnięcia. Dlatego też zaleca się wykonanie takiej ilości podkładu epoksydowego, jaka będzie nam potrzebna, najlepiej zaraz przed wykonywanymi pracami. Uzyskany z połączenia dwóch składników podkład epoksydowy należy zużyć w ciągu 3 godzin od wykonania mieszaniny.

Najlepszy podkład epoksydowy i jego zastosowanie

Podkład epoksydowy odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Jest też odporny na działanie czynników chemicznych, uszkodzenia mechaniczne, a także działanie czynników atmosferycznych. Stosując podkłady epoksydowe, na metalowej powierzchni powstaje ochronna powłoka lakierowa, będąca doskonałym zabezpieczeniem zarówno przed korozją, jak i innymi negatywnymi czynnikami.

Gdzie podkład epoksydowy znajduje swoje zastosowanie? Podkład epoksydowy EP-CORR ze względu na swoje właściwości i dobrą przyczepność znajduje zastosowanie jako środek do gruntowania powierzchni:

  • metalowych
  • stalowych
  • żeliwnych
  • betonowych

Podkład epoksydowy EP-CORR to wysokiej jakości produkt, odznaczający się wyjątkowymi właściwościami. Jego zastosowanie chroni powierzchnię przed negatywnymi skutkami działania czynników atmosferycznych. Nasz podkład epoksydowy sprawdzi się nawet do zabezpieczania elementów konstrukcyjnych, mających na co dzień kontakt z wyjątkowo agresywnym klimatem morskim. Podkład epoksydowy wyjątkowo skutecznie chroni przed korozją powierzchnie, które są eksploatowane w środowisku nadmorskim, miejskim, przemysłowym, a także w miejscach, narażonych na działanie chemikaliów. EP-CORR to podkład epoksydowy, który może być z powodzeniem stosowany, jako środek zabezpieczający urządzenia, elementy konstrukcyjne i różnego rodzaju powierzchnie w przemyśle górniczym, hutniczym, chemicznym, budownictwie przemysłowym oraz petrochemii. To także najlepszy preparat chroniący przed korozją elementy konstrukcji obiektów użyteczności publicznej.

Oferowany podkład epoksydowy dostępny jest w pełnej kolorystyce palety RAL. Wybierz podkład epoksydowy w kolorze, który będzie idealnie dopasowany do powierzchni, którą chcemy ochronić. Dzięki temu nie musisz rezygnować z estetyki danego obiektu kosztem zabezpieczenia przed korozją. Nasz produkt dostępny jest w opakowaniach o różnej pojemności: 1l, 5l, 10l, 20l. W przypadku pojemności 1l, preparat dostępny jest w opakowaniu zbiorczym, po 12 sztuk.

Jak stosować podkłady epoksydowe, by zwiększyć ich trwałość?

Podkłady epoksydowe charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Żeby uzyskać najlepszy efekt, należy odpowiednio przygotować powierzchnię, tak by podkład epoksydowy możliwie najlepiej przylegał. Kluczową kwestią jest oczyszczenie powierzchni z wszelkich zanieczyszczeń. Najlepszy efekt osiągniemy, piaskując daną powierzchnię. Następnie konieczne jest odpylenie i odtłuszczenie powierzchni, na której ma zostać zastosowany podkład epoksydowy. W celu przygotowania powierzchni do dalszych prac zalecamy zastosowanie preparatu odtłuszczającego Anvi-Clean. Jeżeli na danej powierzchni były stosowane wcześniej inne preparatu lub farby, należy w pierwszej kolejności pozbyć się starej powłoki, a następnie zastosować podkład antykorozyjny. Wówczas znacznie poprawia się przyczepność preparatu do podłoża, a trwałość na czynniki zewnętrze znacznie wzrasta.

Podkład epoksydowy na EP-CORR jest wygodny w stosowaniu. Można nakładać go na powierzchnię za pomocą pędzla, a także metodą natryskową (natrysk hydrodynamiczny). Do oczyszczania narzędzi zalecamy stosowanie ANVI-WS – rozcieńczalnika spirytusowego, który pozwoli także uzyskać odpowiednią konsystencję podkładu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwości i stosowania podkładów epoksydowych marki SiD Coating’s? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, a także do zapoznania się z mapą firm partnerskich, z którymi współpracujemy.

Przykładowe wykorzystanie farby