W czasie letnich miesięcy ogród lub taras staje się dodatkową przestrzenią do wypoczynku. Żeby czas w nim spędzony sprawił nam przyjemność, warto zadbać o odpowiednią aranżację przestrzeni. Najważniejszym elementem strefy wypoczynkowej w ogrodzie są meble. Dzięki dobrze dobranym meblom możesz wygodnie usiąść wśród zieleni z filiżanką aromatycznej kawy, lub biesiadować w gronie najbliższych. Zanim zaprosisz gości na ogrodową fiestę, warto sprawdzić stan mebli – zarówno ten wizualny, jak i techniczny i przeprowadzić prace renowacyjne. Dziś podpowiemy, w jaki sposób odnowić meble metalowe do ogrodu.

Dlaczego warto odnawiać ogrodowe meble metalowe?

Meble ogrodowe powinny łączyć w sobie trwałość i estetyczny wygląd. Z tego też powodu od lat metalowe meble ogrodowe cieszą się tak dużą popularnością. Systematycznie odnawiane i dobrze zabezpieczone meble metalowe posłużą w ogrodzie przez wiele lat. Aktualnie swój renesans przeżywają stylowe meble ogrodowe z metalu. Klasyczne krzesła i stolik kryją się w Twoim garażu pod grubą warstwą kurzu? Kupiłeś okazyjnie zestaw mebli na pchlim targu? Renowacja to także świetny sposób na odmianę aranżacji ogrodowego zakątka, a także odświeżenie mebli i poprawę ich stanu technicznego. Wystarczy kilka kroków, by metalowe meble ogrodowe odzyskały swój doskonały wygląd!

Przygotowanie powierzchni przed renowacją mebli

W pierwszej kolejności warto dokładnie przyjrzeć się meblom. Taki przegląd pozwoli ocenić w jakim stanie są meble, czy nie mają uszkodzonych elementów, czy nie występuje rdza. Meble nie prezentują się zbyt dobrze? Na szczęście meble z metalu można w  całkiem prosty sposób doprowadzić do idealnego stanu!

Bardzo ważnym etapem w renowacji mebli metalowych jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Ma to ogromny wpływ na efekt naszych prac renowacyjnych, a także trwałość nowej powłoki. Konieczne jest usunięcie warstwy starej farby, a także dokładne oczyszczenie metalowych elementów z rdzy. Tę czynność możesz wykonać przy pomocy drucianej szczotki, albo specjalnej nakładki na wiertarkę. Na koniec, możesz wykończyć szlifowanie papierem ściernym.

Po zeszlifowaniu ze starych powłok i usunięciu ognisk rdzy należy dokładnie umyć meble z pyłów i zabrudzeń. Doskonale do tego sprawdzi się preparat odtłuszczający Anvi-Clean. Ten preparat w skuteczny sposób usunie wszelkie osady, zabrudzenia, a także pył powstały podczas szlifowania. Przed przystąpieniem do następnego etapu renowacji mebli metalowych dokładnie osusz powietrze. Dokładność na tym etapie zaowocuje lepszą przyczepnością farby i większą trwałością nowej powłoki.

Następne kroki poznasz w 2 części artykułu. Zapraszamy!


Podobne wpisy