FARBY ALKIDOWE

AL-TOP nawierzchnia alkidowa

al top - AL-TOP nawierzchnia alkidowa

Charakterystyka

Farba nawierzchniowa AL-TOP alkidowa modyfikowana stanowi zawiesinę pigmentów i wypełniaczy w roztworze modyfikowanej żywicy alkidowej z dodatkiem środków pomocniczych oraz rozcieńczalników organicznych.
Jest to wyrób o przyspieszonych czasach schnięcia w stosunku do tradycyjnych wyrobów ftalowych. Wyrób spełnia ponadto wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących ograniczenia emisji lotnych związków organicznych powstających w wyniku wykorzystania rozpuszczalników organicznych w niektórych farbach, lakierach oraz w preparatach do odnawiania pojazdów.

Kup teraz na allegro

Do malowania powierzchni stalowych, żeliwnych, metalowych. Zalecana szczególnie do malowania elementów i urządzeń eksploatowanych w przemyśle chemicznym, hutniczym, kolejowym. Farbę nawierzchniową alkidową modyfikowaną nanosi się na powierzchnie wcześniej pomalowane farbą podkładową antykorozyjną firmy SiD Coating

  • malowanie kontenerów
  • malowanie maszyn rolniczych
  • malowanie urządzeń, produkcyjnych
  • kosiarki, betoniarki

Dostępne kolory:

Według kolorystyki RAL

Dostępne pojemności:

Bez nazwy 1 - AL-TOP nawierzchnia alkidowa

Opakowania:  1l – 12 szt. /
pozostałe pojemności już od 1szt.

Czas schnięcia: w temp. 20 ± 2 oC i przy wilgotności względnej powietrza 65±5%
stopień 1 – najwyżej 1 h
stopień 3 – najwyżej 6 h

Czas do nakładania kolejnej warstwy: w temp.20 ± 2 oC, co najmniej 12 h

Czas pełnego utwardzenia powłoki: w temp.20 ± 2 oC – 3 doby

Wydajność: Wydajność teoretyczna wynosi 9 – 12 m2 z 1 litra farby przy grubości suchej powłoki 30 μm.

Powierzchnie metalowe przeznaczone do malowania powinny być zagruntowane farbą podkładową antykorozyjną firmy SiD Coatings

Farba ftalowa może być nakładana pędzlem, wałkiem, metodą natrysku pneumatycznego, bądź natryskiem hydrodynamicznym. Przy jednokrotnym malowaniu, bez rozcieńczania, uzyskuje się grubość warstwy na sucho około 40 – 50µm. Zaleca się nakładanie 1-2 warstw.

Farba alkidowa (ftalowa) AL-TOP

Niektóry elementy konstrukcyjne, części pojazdów czy maszyn poddawane są działaniu wielu czynników, mogących powodować niszczenie i szybszą eksploatację. Szczególnie narażone są elementy stalowe i metalowe pojazdów, maszyn, urządzeń używanych w budownictwie, a także elementów konstrukcyjnych w przemyśle i przestrzeni publicznej. Dlatego stworzyliśmy jednoskładnikową farbę alkidową o wyjątkowych właściwościach. Oferowana przez nas innowacyjna farba alkidowa różni się od klasycznych farb ftalowych znacznie krótszym czasem schnięcia. Powierzchnia osiąga I stopień schnięcia już w trzy godziny po palowaniu. Pełne utwardzenie powierzchni następuje po trzech dobach. Zatem konstrukcja, czy maszyna, która pomalowana jest farbą alkidową, może być użytkowana niemalże od razu. Właśnie z tego powodu farba alkidowa AL-TOP doskonale sprawdza się w zastosowaniu w przemyśle – zarówno konstrukcjach obiektów przemysłowych, jak i maszyn oraz pojazdów. Farby alkidowe marki SiD Coatings mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Dlaczego warto stosować farbę alkidową? Jakie jest jej zastosowanie?

Jednoskładnikowa farba alkidowa jest zawiesiną pigmentów oraz wypełniaczy w roztworze żywicy alkidowej. Nasz produkt spełnia wszelkie wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy, dotyczące ograniczenia emisji lotnych związków organicznych. Takie związki powstają często w niektórych preparatach stosowanych w odnawianiu pojazdów, w których zastosowane są rozpuszczalniki organiczne.

Farba alkidowa AL-TOP doskonale sprawdzi się, jako farba nawierzchniowa nawet w środowiskach, w których panują bardzo niekorzystne warunki. Nawierzchnia wykonana farbą alkidową jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, a także na zmienne temperatury. Produkt ten może być stosowanych w różnych branżach przemysłu – również w chemicznym, kolejowym, a także hutniczym. Powierzchnie, na których zastosowano farbę alkidową AL-TOP znacznie dłużej zachowują doskonały stan nawet w agresywnym środowisku – również nadmorskim. Farba alkidowa do metalu i stali może być stosowana do zabezpieczania konstrukcji i elementów wyposażenia hal przemysłowych, elementów ogrodzenia, barierek, maszyn budowlanych (wózki widłowe, koparki, betoniarki itd.), samochodów (również samochodów ciężarowych), drzwi garażowych i bram, maszyn rolniczych (kombajny, ciągniki). Po całkowitym wyschnięciu farby alkidowej uzyskujemy niezwykle trwałą powierzchnię, która jest odporna nie tylko na działanie korozji i wilgoci, zmiennych temperatur czy promieniowania słonecznego, ale także jest odporna na uderzenia czy zarysowania. Tak uzyskana powłoka stanowi pełną ochronę dla materiału znajdującego się pod nią.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat farby alkidowej AL-TOP, a także innych preparatów na bazie żywicy alkidowej? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Przykładowe wykorzystanie farby