Jak już wspomnieliśmy w pierwszej części artykułu, doskonałym pomysłem na aranżację wnętrza w klimacie loftowym, będzie wyposażenie go w meble metalowe, lub drewniano-metalowe, które własnoręcznie odnowimy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć w swoim mieszkaniu wyjątkowy mebel, który dostanie drugie życie – to niezwykle ekologiczne!  

W tej części artykułu dzielimy się z Wami praktycznymi poradami, jak odnowić metalowe meble w industrialnym stylu, a także jakich produktów użyć w kolejnych etapach.

Krok 1: Oczyszczamy metalowy mebel ze starej farby

Żeby zwiększyć przyczepność farby, a także pozbyć się elementów rdzy z metalowych elementów mebla należy dokładnie go umyć kurzu i brudu, osuszyć. Następnie przy pomocy papieru ściernego usuwamy resztki farby, a także rdzę. Pamiętaj by wykonać ten etap bardzo precyzyjnie – to od niego będzie zależeć trwałość mebla i jego wygląd. W trudno dostępnych miejscach możesz użyć wąskich pasków papieru ściernego, lub przy użyciu drucianej szczotki. Na koniec wyczyść dokładnie metalowe elementy przy użyciu odtłuszczacza ANVI-CLEAN.

Krok 2: Gruntowanie i zabezpieczenie przed korozją

Przed malowaniem farbą nawierzchniową warto zagruntować powierzchnię industrialnego mebla. Farba gruntująca zwiększy przyczepność farby, co znacznie poprawi jej trwałość. Polecamy w tym celu zastosować specjalną farbę antykorozyjną ANVI-CORR (doskonale sprawdza się także do gruntowania balustrad i ogrodzenia). Farba podkładowa będzie też skuteczną ochroną przed rozwojem korozji.

Krok 3: Malowanie metalowych mebli w loftowym stylu

Do malowania możesz przejść, dopiero gdy warstwa gruntu całkowicie wyschnie. Pamiętaj, by na malowanie wybrać ciepły, pogodny dzień. Do malowania zalecamy użycie farby poliwinylowej ANVI-DACH. Farba dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej, więc możesz zaszaleć! Do nakładanie farby możesz użyć wałka (doskonały do większych powierzchni, blatów, półek, frontów szafek), a do drobnych detali, czy wąskich szczebelków idealnie sprawdzą się pędzle o różnym kształcie i rozmiarze. Pamiętajcie, aby pędzle były wysokiej jakości i nie gubiły włosia! Jeżeli chcecie uzyskać intensywny kolor, możecie pomalować drugą warstwę – zanim jednak to zrobicie, sprawdźcie w karcie produktu zalecany odstęp pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw!

Pozostało Ci trochę farby i nie chcesz, aby się zmarnowała? Możesz odmalować metalowe doniczki, lub inne metalowe przedmioty – do tematu wrócimy już wkrótce na naszym blogu.


Podobne wpisy