Staramy się nieustannie rozwijać dla naszych klientów. Opracowujemy najlepsze produktu, wdrażamy innowacje – wszystko po to, by móc zaoferować jeszcze lepszą jakość. Wierzymy, że to dążenie do doskonałości i jakościowe podejście pozwoli nam zyskać jeszcze większe zaufanie klientów, a nasze produkty będą jeszcze częściej wybierane. W ramach naszych działań i doskonalenia produktów stworzyliśmy innowacyjną farbę antykorozyjną do podłoży stalowych. To efekt ciężkiej pracy licznego zespołu specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, a także licznym próbom, stworzyli najlepszy produkt. Postanowiliśmy w odpowiedni sposób zabezpieczyć nasz produkt, aby zapewnić naszym klientom najlepszą jakość farby korozyjnej. Dlatego już kilka lat temu przystąpiliśmy do działania, którego celem było uzyskanie patentu na opracowany przez nasz zespół produkt. W tym roku udało nam się osiągnąć cel i nasz wynalazek w postaci farby antykorozyjnej do podłoży stalowych został wyróżniony patentem.

Dlaczego farba antykorozyjna od SiD Coating’s jest tak innowacyjna?

Jednym z najczęściej wykorzystywanym materiałem w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie i motoryzacji i architekturze jest stal. Materiał ten od dawna jest niezmiennie doceniany za swoje właściwości – trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, czynniki zewnętrzne, a także wykazuje doskonałą nośność. Istnieje jednak jeden, największy wróg stali – korozja. Stalowe elementy zaatakowane przez rdzę bezpowrotnie tracą swoje właściwości, a konstrukcje stają się mniej wytrzymałe, a nawet mogą stracić swoje właściwości techniczne. Dla uzyskania skutecznej ochrony antykorozyjnej nasz zespół specjalistów opracował innowacyjną farbę, która w skuteczny sposób zabezpieczy stalowe powierzchnie, minimalizując ryzyko wystąpienia nowych ognisk korozji, a także zabezpiecza przed pojawieniem się nowych ognisk. Jednocześnie, naszym celem było stworzenie produktu, który będzie łatwy w zastosowaniu i pozbawiony wad. Stworzona przez zespół SiD Coating’s farba antykorozyjna do powierzchni stalowych doskonale sprawdzi się zarówno w zastosowaniu w przemyśle, jak i przy drobnych naprawach przez użytkowników indywidualnych.

Ochronę antykorozyjną możemy uzyskać dzięki podwyższeniu stężenia proszku cynkowego w farbie. Dlaczego to właśnie cynk jest kluczowym składnikiem? Przede wszystkim tworzy on ochronę katodową, która uwarunkowana jest niższym potencjałem elektrochemicznym cynku niż potencja podłoża, na którym zostanie zastosowana farba. Farba antykorozyjna tworzy także ochronę barierową, która fizycznie chroni pomalowaną stal przed penetracją wody i utrudnia dostęp negatywnych czynników zewnętrznych. Żeby uzyskać odpowiedni stopień ochrony galwanicznej ważny jest elektryczny kontakt pomiędzy cząstkami cynku, co zapewni przewodzenie prądu w powłoce. Ważne dla nas było opracowanie farby antykorozyjnej do stali, której skład były odpowiednio zbilansowany. Chcieliśmy uniknąć nadmiernej sedymentacji farby, a także dodatku substancji, które obniżyłyby przewodzenie prądu, a co za tym idzie właściwości ochronne.

Więcej informacji technicznych na temat farby antykorozyjnej do powierzchni stalowych znajdziecie w Opisie Patentowym. Macie pytania dotyczące produktu? Zapraszamy do kontaktu  naszymi specjalistami!


 

Podobne wpisy