Sytuacja naszych sąsiadów z Ukrainy poruszyła nas praktycznie od pierwszych wiadomości dotyczących trwającej tam wojny. Dlatego to było dla nas oczywiste, że będziemy działać i organizować pomoc dla bohaterów ratujących swój kraj. Pomoc dla Ukrainy można realizować na wiele sposobów, my postanowiliśmy przekazać od siebie to, co mamy najlepsze nasze produkty.

Gdy dowiadywaliśmy się na temat sytuacji w Ukrainie, chcieliśmy jak najlepiej poznać zapotrzebowanie na materiały. Kluczową rolę w działaniach militarnych, a także w akcjach ratunkowych i pomocy poszkodowanym i rannym odgrywa transport. Jednak mimo pomocy, jaką Ukraina otrzymała od wielu państw i organizacji, wciąż brakuje specjalistycznych pojazdów wojskowych, a duża część transportu realizowana jest samochodami cywilnymi, które niestety w klasycznym „cywilnym” lakierze są zbyt łatwym celem dla Rosjan. Stosowanym rozwiązaniem jest przemalowywanie cywilnych samochodów na militarny kamuflaż. W tym celu zorganizowaliśmy transport zapasu farby do metalu Anvi-Corr i Anvi-Dach. Farby te wykorzystywane są do malowania we wzór kamuflażu samochodów wojskowych i dla zespołów ratunkowych i medyków. 

Zdajemy sobie sprawę, że to niewielka kropla w morzu potrzeb. Jednak wierzymy, że każda pomoc jest realnym wsparciem dla naszych wschodnich sąsiadów w toczącej się wojnie, a także w to, że wkrótce uda zakończyć się tą wyniszczającą wojnę.

Podobne wpisy